İYİ HİSSETTİREN OLUMLAMA CÜMLELERİ

Merhaba psikoloji severler bu videoda olumlamaların psikolojik sağlığımızın nasıl etkileyebileceğine dair bazı bilgileri paylaşacağım. Ardından da her gün dinleyebileceğiniz içerisinde olumlama telkinlerinin bulunduğu bir kayıt bulacaksınız. Eğer bilgi kısmını direkt olarak geçip Hemen olumlama telkinleri kaydına gitmek istiyorum diyorsanız ekranda gözüken dakikaya geçebilirsiniz. Kullandığımız dil ağzımızdan çıkan kelimeler, bunların her biri bedenimizi ve ruhumuzu etkiliyor. Olumsuz kelimeleri duyduğumuz zaman ya da olumsuz kelimeleri sarf ettiğimiz zaman bedenimiz ve zihnimiz buna stres tepkisi verir. Gün içerisinde kullandığınız kelimeleri şöyle bir gözden geçirmenizi istiyorum. Ne kadarı olumlu, ne kadarı olumsuz kelimelerden oluşuyor? Düşünsenize eğer olumsuz kelimeleri kullanmayı, mesela sürekli negatif olaylar hakkında konuşmayı, negatif şeyleri dinlemeyi bir alışkanlık haline getirdiyseniz, bu durumda ruhunuzun ve bedeninizin bundan nasıl etkilendiğini şöyle bir düşünün. Bir şeyi ne kadar sık tekrarlarsanız bilinçaltına yerleşme olasılığını o kadar arttırırsınız. Bu anlamda olumlama telkinlerine her gün düzenli olarak dinlemek ileride daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir ve sürekli tekrarlandıkları için bu inançlarım bilinçaltınıza yerleşmesine yardımcı olabilir. Doğru zamanda ve doğru yerde kullanıldığında olumlamaların işe yaradığını ben de düşünüyorum. Son yıllarda psikoloji ve sinir bilimi alanında yapılan çalışmalar olumlamaların gerçekten de insanların daha iyi hissetmelerine yardımcı olabileceğini gösteriyor. Bu çalışmaların bazılarının linklerini açıklama kısmında bulabilirsiniz. 2015 ve 2016 yılında sinir bilimi alanında yapılan bazı çalışmalar düzenli olarak olumlama telkinlerine tekrar edildiği takdirde beyinde bazı sinir yollarının kalınlaştırdığı göstermiştir. Bu araştırmalarda fMRI tekniği ile deneklerin beyinleri görüntülenmiş ve bu sonuca ulaşılmıştır. 2018 yılında yapılan başka bir çalışma ise olumlamaların kişilerin belirsizliklerle başa çıkabilme becerilerini güçlendirdiğini göstermiştir. Covid-19 salgınından bu yana belirsizliğin doruklarını yaşadığımızı düşünürsek, bu anlamda bugünlerde size destek olmasını ümit ettiğim bazı olumlama telkinlerini biraz sonraki kayıtta bulacaksınız. Dinlendirici bir müzik eşliğinde olumlama cümlelerinin bulunduğu bu kayıtları istediğiniz zaman istediğiniz sıklıkta dinleyebilirsiniz. Ancak eğer bunu dinlerken şöyle rahat bir yerde gözleriniz kapalı uzanmış, hatta bir taraftan da Sufi nefes egzersizi yaparken dinlerseniz, beyniniz alfa dalga boyunda olacağı için bilinçaltınıza bu cümlelerin yerleşme olasılığını da arttırmış olursunuz. Şimdi rahat bir yere geçin ve mümkünse gözlerinizi kapatıp yavaş ve derin nefesler alarak sizin için hazırladığım olumlama telkinlerine dinleyin.

Kendim gibi olmaktan memnunum.

Kendimi olduğum halimle kabul ediyorum ve seviyorum.

Her şey olması gerektiği zamanda olması gerektiği şekilde oluyor.

Hayatla barış içindeyim. Hayatın akışına güveniyorum. Hayatı Seviyorum.

Her an huzurlu ve mutluyum. Güçlü ve sağlıklıyım.

Kendimi güvende hissediyorum. Kendim gibi olmaktan memnunum.

Kendimi olduğum halimle kabul ediyorum ve seviyorum. Her şey olması gerektiği zamanda olması gerektiği şekilde oluyor. Hayatla barış içindeyim. Hayatın akışına güveniyorum. Hayatı Seviyorum. Her an huzurlu ve mutluyum. Güçlü ve sağlıklıyım.

Kendimi güvende hissediyorum.

Bolluğu, bereketi ve tüm güzellikleri hak ediyorum.

İhtiyaç duyduklarım bana zamanında gelir. Bütün ihtiyaçlarımı rahatlıkla karşılayacak kaynaklara sahibin. Sahip olduğum tüm güzellikleri şükrediyorum.

Her an bir bebek kadar huzurlu ve sakinim.

İçimde başarı için gereken tüm nitelikler var ve bunların açığa çıkmasına izin veriyorum.

Yetenekliyim ve başarılıyım.

Öz değerimi görmeyi seçiyorum. Kendimi seviyorum. Geçmiş geçmişte kaldı. Sevgiyle geçmişi tümüyle özgür bırakıyorum. Geçmişime sevgiyle bir sünger çekiyorum. Omuzundaki yükleri geçmiş acıları mı serbest bırakıyorum.

Ve ilerlemek için kendime izin veriyorum.

Güvendeyim.

Kendimi gevşetiyor ve hayatın zevkle akmasına izin veriyorum. Yaşama sevinciyle doluyum ve bu sevinç kalbimin her atışında tüm bedenime yayılıyor. Yaşadığım her deneyim beni güçlendiriyor, geliştiriyor. Hayatın akışına güveniyorum. Her yeni deneyime kolaylıkla uyum sağlıyorum.

Sevgi ve coşku doluyum. Yaşamının mutlulukla doldurmayı seçiyorum. Gelişmeye ve değişmeye hazırım.

Şimdi güvenli bir gelecek yaratıyorum.

Zihnimi gevşetiyor ve huzurla dolmasına izin veriyorum. İçimde ve etrafımda uyum, barış, sevgi ve hazla çevriliyim. Bu an güzelliklerle dolu. Bu güzellikleri görmeyi seçiyorum. Zihnimi ve bedenimi dengeliyorum. Bana iyi duygular veren düşünceleri seçiyorum. Her şeyle baş etme gücüne sahibim.

Güvendeyim ve Güçlüyüm.

Hayatın bütünüyle birim ve her zaman hayata güven duyuyorum. Yapmak istediğim her şey için zamanım var. Düşüncelerim arınmış ve özgür, zihnim dingin.

Dengeli ve huzurluyum.

Hayatta olmak güzel. Büyümeyi ve hayatımı yönetmeyi seçiyorum. Artık kendi hayatımı kolaylıkla ve zevkle idare ediyorum. Yüreğimdeki sevginin tüm bedenimi ve ruhumu yıkamasına ve iyileştirilmesine izin veriyorum. Yaşam bana her zaman cömert davranıyor. Yaşamın her anından büyük bir keyif alıyorum. Hayatı dolu dolu yaşamayı seçiyorum. Zihnimi ve bedenimi sevgiyle dengeliyorum.

Yaşamın duru ve temiz.

Her geçen gün daha fazla kazanıyor ve zenginleşiyor. Her zaman bir çözüm yolu vardır ve ben bunu görecek yeteneğe sahibim. Her gün yeni bir sevinçle doğar. Yaşam sonsuz bir neşe doludur. Her anını heyecanla bekliyorum.

Yaşamın akışı içerisinde huzur içindeyim. Geleceğime güveniyorum. Sevgin beni kuşatıyor ve koruyor.

Dayanıklı ve güçlüyüm.

Tüm deneyimlerime bilgelikle, sevgiyle kolaylıkla yaklaşıyorum ve üstesinden geliyorum.

Gelişmek ve değişmek için hazırım.

Yaşamın bana hazırladığı güzel sürprizlere açığım ve kabul ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir