Psk. Özlem Tokgöz ÖZSOYLAR

Psikolog – Eğitmen

Ankara Üniversitesi DTCF “Psikoloji” bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi “İnsan Kaynakları Yönetimi” bölümünde alan eğitmenimiz İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi “Pedagojik Formasyon” programını yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır. ICF Onaylı (ACTP) Akredite Temel Koçluk Eğitim Programı “Advancing the Path to Core Coaching Masteries” programını tamamlamıştır. Kabul ve Kararlılık Terapisi Odaklı Koçluk, Mindfulness, Yaşamsal Enerjinin Eğitilmesi, Psikolojik İlk Yardım, Psikolojik Testler, Transaksiyonel Analiz gibi alanıyla ilgili çok sayıda eğitim ve seminer çalışmalarına katılmış olan eğitmenimiz 20 yılı aşkın süredir psikolojik danışmanlık, satış, eğitim sektörlerinde uzman, danışman ve yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. Kurucusu olduğu Kriter Kurumsal Eğitim firması ile 2010 yılından bu yana kurumlara kişisel gelişim eğitimleri vermektedir.

Kurumsal eğitim ve seminerlerin yanı sıra Youtube kanalında kişisel gelişim ve psikoloji içerikli videolar üretmekte ve sunmaktadır. “Kendine Yardım Et: Zorlayıcı Duygularla Baş Edebilmek ve Psikolojik Dayanıklılığı Arttırmak İçin Etkili Teknikler” isimli kitabın yazarıdır.

Verdiği eğitim başlıklarından bazıları: Bireysel Farkındalık, Psikolojik Dayanıklılık, Stres Yönetimi, Öfke Yönetimi, Motivasyon Teknikleri, İşyerinde Etkili İletişim Becerileri, Çatışma Yönetimi, Eğitimcinin Eğitimi, İş Hayatında Duyguları Yönetebilmek-Duygusal Zekâ, Zor Müşterilerle Başa Çıkma Teknikleri, Temel Yönetim Becerileri, Etkili Sunum Teknikleri, Telefonda Müşteri İlişkileridir.

Eğitim verdiği firmalardan bazıları: Ford Otosan, Honda, Mercedes Benz, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, QNB Finansbank, A Bank, Netaş, Softech, Logo Yazılım, Sandoz İlaç, Konsina İlaç, Allergan İlaç, Bahçeci Sağlık Grubu, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Personelleri Türk Telekom, Getir, LC Waikiki, Rixos Otelleri, , Emniyet Genel Müdürlüğü Alo 155 Personeli, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, ODTÜ Çalışanları, Evyap, Ernst&Young…

Yayınlanmış Araştırmaları: * Çalışanların Minnettarlık Algıları ile Psikolojik Sermaye İlişkisi Üzerine Görgül Bir Araştırma- M.Ü Öneri Dergisi Temmuz 2021 * Cinsiyet, Eğitim, Cinsiyet Rolü ile Evlilik Doyumu, Eşle Algılanan Benzerlik Arasındaki İlişkiler-ODTÜ XII. Ulusal Psikoloji Kongresi – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen, Psk. Özlem Tokgöz, *Engelli Çocukla İlgilenen Kadınlarda Sosyal Destek ve Ruh Sağlığı İlişkisi Uluslararası Multidisipliner Kadın Kongresi-2009 – Doç. Dr. Zehra Yaşın Dökmen, Psk. Özlem Tokgöz

ONLINE VE YÜZYÜZE BİREYSEL PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK/TERAPİ HİZMETİ VERMİYORUM.

PSİKOLOG, PSİKİYATRİST TAVSİYESİ VERMEMEKTEYİM.

İletişim Formu